Historie firmy

Firma Alarmtechnik Praha, spol. s r.o. působí v oboru elektronických bezpečnostních systémů od roku 1992.

Byla založena panem Ing. Lubomírem Janouškem a panem Josefem Peckou. Oba zakladatelé využili v podnikání svoji mnohaletou praxi v aplikovaném výzkumu v oborech optoelektronika a záznam signálu. Za dobu od svého založení až do současnosti firma realizovala stovky elektronických bezpečnostních systémů po celé ČR.

Firma Alarmtechnik Praha, spol. s r.o. je prověřena Národním bezpečnostním úřadem (NBÚ), je registrována Českou asociací pojišťoven (ČAP) a  je členem Cechu elektrické požární signalizace.

Ing. Lubomír Janoušek ukončil studium na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze v roce 1978. Od roku 1978 do roku 1991 pracoval ve Výzkumném ústavu zvukové obrazové a reprodukční techniky (VÚZORT) v Praze jako vědeckotechnický pracovník. Podílel se na vývoji speciálních optoelektronických přístrojů a systémů. Je autorem tří vynálezů z oblasti elektronických obvodů.Ing. Janoušek

V roce 1991 odešel z VÚZORT. Spolu se svým bývalým kolegou panem Josefem Peckou začal podnikat v oblasti elektronických bezpečnostních systémů, a to nejprve ve sdružení fyzických osob pod názvem Alarmtechnik PMS. V roce 1992 založil Ing. Janoušek s panem Peckou firmu Alarmtechnik Praha, spol. s r.o. Ve firmě Alarmtechnik Praha, spol. s r.o. pracuje Ing. Janoušek dodnes.

 

Pan Josef Pecka ukončil studium na Střední průmyslové škole filmové techniky v roce 1978. Od roku 1978 do roku 1991 pracoval ve Výzkumném ústavu zvukové obrazové a reprodukční techniky (VÚZORT) v Praze jako technický pracovník. Podílel se na vývoji speciálních přístrojů a systémů pro záznam signálu.​​
Josef PeckaV roce 1991 odešel z VÚZORT. Spolu se svým bývalým kolegou panem Ing. Lubomírem Janouškem začal podnikat v oblasti elektronických bezpečnostních systémů, a to nejprve ve sdružení fyzických osob pod názvem Alarmtechnik PMS. V roce 1992 založil pan Pecka s Ing. Janouškem firmu Alarmtechnik Praha, spol. s r.o. Ve firmě Alarmtechnik Praha, spol. s r.o. pracují pan Pecka dodnes.

 

Firma je prověřena
Národním bezpečnostním úřadem

Logo NBU

Firma je registrována
Česku asociací pojišťoven

Logo CAP

Firma je členem
Cechu el. požární signalizace

Logo Cechu EPS​​​​